Nastavení posezu na kole

 

Co je to BG Fit?

Správné nastavení kola přirozeně zlepšuje výkony jezdce, protože se na něm cítíte pohodlně a jste uvolněni. Na špatně nastaveném kole, nebo na kole se špatnou velikostí rámu strávíte většinu vyjížďky hledáním lepší a pohodlnější pozice. To vede k menšímu požitku z jízdy, nižším výkonům a může dokonce vést k poškození vašeho těla.

V Krabcycles máme nástroje pro správné nastavení kola i pro správný výběr velikosti rámu. Zaměřujeme se na výběr typu a šíře sedla, na nastavení jeho úhlu a pozice, na výběr šířky řidítek, délky představce a podobně. Je možné i nastavit pozici kufrů na cyklistických botách a vybavit je ergonomickými vložkami. Body Geometry Fit je jedna z nejuznávanějších metod uzpůsobení kola a doplňků na míru jezdci vyvinutá Dr. Andy Pruittem. Kompletní měření a nastavení BG Fit zabere 3 – 4 hodiny a proto je třeba domluvit si předem termín. V případě zájmu, nebo jakýchkoliv dotazů nás kontaktuje na +420 777 827 399.

Máte bolesti zad, nohou, nebo paží při jízdě na kole? Pak je Body Geometry právě pro Vás!

Pokud na měření přivedete dalšího uchazeče o BG Fit, který si nechá měření provést, načteme Vám 300 bodů na Vaši zákaznickou kartu.

BG FIT

BG Fit probíhá v pěti krocích:

1. Rozhovor

Specialista BG Fit zjistí vše o Vašem způsobu jízdy, cyklistických cílech a další informace, aby porozuměl Vašim jízdním potřebám.

2. Vyšetření

Specialista provede detailní proce o 18 ti krocích, který určí rozsah pohybu a rozměry Vašeho těla. Toto jsou nezbytně nutná vodítka k úpravě jízdního posedu a vybavení.

3. Analýza jízdy

Váš specialista vizuálně zhodnotí Vaši pozici v průběhu jízdy. Zajistí tak dodatečnou informaci vedoucí k optimalizaci Vašeho posedu a vybavení.

4. Úprava

V průběhu procesu o 18 ti krocích Vám specialista upraví jízdní posed a pomůže vybrat produkty. Na konci procesu budete mít optimálně pro Vás vybrané sedlo nastavené v ideální pozici, obuv, vložky do bot, polohu kufrů a také řidítka a jejich nastavení.

5. Kontrolní návštěva

Na závěr celého procesu se s Vámi specialista domluví na kontrolní konzultaci, abyste zhodnotili Vaše přizpůsobení novému posedu, zodpověděl Vaše dotazy a poskytl návod, jak z Vaší jízdy vytěžit co nejvíce.

 

Komu je BG Fit určen?

BG Fit je vhodný pro cyklisty i cyklistky všech věkových skupin bez ohledu na výkonnostní úroveň. Pro všechny, kdo rádi jezdí na kole.

Co vám BG Fit přinese?

- snížení námahy při současném zvýšení výkonu
- získání dynamičtější nebo pohodlnější pozice
- potlačení negativních vedlejších vlivů cyklistiky na organizmus
- potlačení nebo úplné odstranění zdravotních problémů při jízdě na kole
- větší radost z cyklistiky
- výhodu před ostatními
- zvýšení užitné hodnoty vašeho kola 

 Varianty BG Fit a ceník

2D nastavení (zjednodušená verze) - 2 490 Kč

Při 2D nastavení se zaměříme na nastavení ideální pozice sedla vůči středu šlapání (výška sedla a předozadní pozice sedla) a výšky a dosahu řidítek.

3D nastavení – kompletní BG Fit - 2 990 Kč 

V ceně je 2D nastavení (výše). Po dokončení 2D nastavení se věnujeme biomechanice nohou z čelního pohybu. Na základě analýzy čelního pohledu optimalizujeme chod pedálu tak aby kyčel, koleno a kotník pracovali v jedné linii a koleno mělo možnost pracovat jako „píst motoru“.

BG Fit + Fyzio – specialita Krab cycles - 4 490 Kč

Také u BG Fit jde Krab cycles svou cestou. Jsme soudní a sebekritičtí. Víme, že ani dlouhá praxe ani desítky prodělaných měření a už vůbec ne žádný software nemohou nahradit zkušenosti vystudovaného profesionála, který rozumí jedinečnosti každého lidského těla. Proto spolupracujeme s profesionální fyzioterapeutkou, aktivní cyklistkou.

V průběhu fyzického vyšetření při zjištění problémů (omezený rozsah kloubů, zkrácené svaly, „ztuhlá záda“, atd.) má fyzioterapeutka možnost určit jejich příčinu a posoudit možnost jejich odstranění. Poradí protahovací cviky, případně doporučí další postup.

  

Měrka sedla Abbey Tools Fit Kit
Cena
2 490 Kč3 490 Kč