Nastavení posezu na kole

  +420 777 827 399 | info@krabcycles.cz

Nastavení posedu na kole

 

           K čemu potřebujete BikeFit?

 

Cílem správného nastavení kola je, aby vám nic nebránilo vyhrávat závody, zdolávat kilometry, nebo se jen bavit se svým kolem, ať už jste profesionální závodník, nebo rekreační jezdec v jakémkoliv věku. V Krabcycles máme odborníky s certifikátem BG Fit, kteří vám v našem specializovaném pracovišti nastaví kolo přesně podle vašich potřeb.

Správné nastavení kola přirozeně zlepšuje výkony jezdce, protože se na něm cítíte pohodlně a jste uvolněni. Na špatně nastaveném kole, nebo na kole se špatnou velikostí rámu je jízda obvykle bolestivá, nebo nepohodlná. To vede k menšímu požitku z jízdy, nižším výkonům a dlouhodobě i ke zdravotním potížím. Pokud máte dotaz, zkuste nahlédnout do sekce často kladených otázek, nebo se nám rovnou ozvěte. Objednat se můžete po telefonu, nebo mailem.

Naši specialisté

 

Jiri Fiala 

Jiří Fiala

Jiří stál jako spoluzakladatel u zrodu Krabcycles a vy jej stále můžete potkat v naší prodejně, kde radí zákazníkům s výběrem vhodného typu kola a jeho velikosti. Jeho specializací je výběr a problematika dětských kol. Měření a nastavení posedu na kole se věnuje už od roku 2009 a stále se v problematice vzdělává. 

Pokud není zrovna v práci, věnuje se plavání, rodině nebo něčemu úplně jinému. Někdy i jízdě na kole.

Ján Strecký

Ján Strecký

Ján je vedoucím našeho obchodu, kde působí jako odborník pro správný výběr typu a velikosti kola. Jako zapálený cyklista, který jezdí denně na všem od silničních kol, přes cross country kola až po ostré enduro biky si neustále v praxi ověřuje produkty, které nabízíme v našem obchodě. Proto zodpovídá i za složení našeho sortimentu. 

Ján je jedním ze čtyř majitelů a zakladatelů Krabcycles, kde od roku 2009 provádí i profesionální nastavení posezu na kole.


Varianty nastavení metodou BG Fit.

Pro zobrazení podrobností rozkliknětě.

Kompletní Bike Fitting bez nášlapných pedálů (2490 Kč)

Při základním nastavení se zaměříme na výběr vhodného sedla, šířky řidítek a vložek do cyklistické obuvi. Provedeme nastavení ideální pozice sedla vůči středu šlapání (výška sedla a předozadní pozice sedla), výšky a dosahu řidítek a optimální pozice kufrů na vaší cyklistické obuvi.

Doba trvání:    120 - 180 minut

Rozhovor s jezdcem.

Specialista provádějící nastavení potřebuje vědět vše o vašem způsobu jízdy, o vašich jezdeckých zkušenostech a o tom jak chcete na kole jezdit v budoucnu. Zeptá se vás i na prodělaná zranění a bude se zajímat o vaši aktuální kondici. To vše jsou informace, které během nastavení posezu zohledňujeme.

Komplexní vyšetření flexibility.

Specialista provede detailní vyšetření, které určí rozsah pohybu a zjistí případná omezení vašeho pohybového aparátu. Tyto informace pomohou specialistovi k nastavení styčných ploch s kolem (řidítka, sedlo, pedály/boty).

Výběr sedla.

Pomocí měřícího nástroje určí specialista šíři vašich sedacích kostí, aby mohl vybrat vhodnou šířku sedla a jeho typ. Pro výběr sedla není klíčová pouze šířka sedacích kostí, ale také způsob, jakým na kole jezdíte.

Analýza jízdy.

Pro správné nastavení pozice na kole, je nutné vidět jezdce v pohybu. Specialista tak provede několik měřících úkonů a vizuálně zhodnotí vaši pozici během šlapání na kole upnutém v trenažéru. Díky naměřeným hodnotám může proběhnout samotné nastavení kola.

Nastavení pozice sedla.

Nastavení pozice sedla je klíčové pro správnou pozici jezdce na kole. Díky měření úhlu, které svírá koleno při šlapání nastaví specialista výšku sedla a předozadní pozici sedla tak, aby snížil namáhání kolene a zvýšil efektivitu šlapání.

Nastavení pozice řidítek.

V této fázi vám specialista vybere vhodnou šíři řidítek a nastaví jejich vzdálenost, výšku a otočení. Věnujeme se i nastavení pozice a úhlu brzdících a řadících pák, tak aby bylo dosaženo neutrálního úhlu zápěstí. Při tomto nastavení specialista samozřejmě zohledňuje vaši preferovanou pozici v sedle a jízdní styl, ať už je to agresivní, nebo velmi pohodlná jízda.

 

Kompletní Bike Fitting (2999 Kč)

Při kompletním nastavení se věnujeme výběru vhodného sedla, šířky řidítek a vložek do cyklistické obuvi. Provedeme nastavení ideální pozice sedla vůči středu šlapání (výška sedla a předozadní pozice sedla), výšky a dosahu řidítek a optimální pozice kufrů na vaší cyklistické obuvi. Kromě toho se věnujeme biomechanice nohou z čelního pohybu. Na základě analýzy čelního pohledu optimalizujeme chod pedálu tak aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v jedné linii a koleno mělo možnost pracovat jako „píst motoru“

Doba trvání:    180 - 240 minut

Kompletní BG Fit obsahuje nad rámec základního nastavení BG analýzu jízdy z čelního pohledu.

Analýza jízdy zpředu je klíčová pro kompletní nastavení posedu. Specialista používá různé metody, jako je podpora podélné klenby chodidla vložkami a drobné změny v pozici jezdce aby optimalizoval chod pedálu tak, aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v jedné linii. Díky tomu je síla do šlapání vynaložena efektivně a nedochází k nežádoucím pohybům.

Nastavení pozice kufrů (zarážek).

Specialista vezme v úvahu váš jízdní styl a strukturu vašeho chodidla a vybere vhodně tvarované cyklistické vložky a optimální pozici kufrů (zarážek). Takto je možné i kompenzovat případné disproporce v délce dolních končetin.

  

Nastavení dalšího kola (890 Kč)

V případě, že od nás máte protokol o vyšetření s doporučenými hodnotami (prošli jste u nás nastavením), není nutné dělat pro další kolo nové měření. Stačí se u nás zastavit s kolem a nechat si kolo nastavit, případně drobně upravit některé hodnoty.

Na závěr celého procesu se s vámi specialista domluví na kontrolní konzultaci, abyste zhodnotili vaše přizpůsobení novému posedu, aby zodpověděl vaše dotazy a poskytl návod, jak z vaší jízdy vytěžit co nejvíce. Získáte také protokol o vyšetření s doporučenými hodnotami pro nastavení kola, který zužitkujete zejména při nastavení dalších vašich kol.


 

Často kladené otázky.

Pro koho je nastavení BG Fit?

BG Fit byl původně vyvinut pro závodníky, kteří měli časté zdravotní obtíže způsobené velkými nájezdy kilometrů v nevhodné pozici. Závodníci také nevyužívali optimálně sílu vloženou do šlapání a tak bylo nutné vymyslet způsob, jak zvýšit efektivitu šlapání. 

Díky tomu vznikla metoda nastavení posedu, která má obrovský přínos pro rekreační jezdce všech věkových kategorií, rekonvalescenty i profesionální závodníky. 

Co vám BG Fit přinese?

Profesionální nastavení posedu vám umožní zvýšit výkony při současném snížení námahy, také naleznete pohodlnější pozici na svém kole. Zásadní je potlačení negativních vedlejších vlivů cyklistiky na organizmus a potlačení, nebo úplné odstranění zdravotních problémů vznikajících při jízdě na kole.

Na konci procesu budete mít optimálně pro vás vybrané sedlo nastavené v ideální pozici, obuv, vložky do bot, polohu kufrů a také řidítka a jejich nastavení.

Co si vzít sebou na měření?

Kromě vašeho kola, na kterém budeme měření provádět, si sebou vezměte vaši cyklistickou obuv kvůli nastavení kufrů. Budete také potřebovat cyklistické oblečení, ve kterém budete šlapat na kole upnutém do trenažéru. Převléct se ale můžete u nás. 

Veškeré potřebné informace navíc získáte při objednání termínu pro vaše měření BG Fit.

Je BG Fit vhodný jako dárek?

Jasně! Z dárkových poukazů vyrábíme nejčastěji právě ty pro BG Fit. Pravděpodobně proto, že je BG Fit vhodný a přínosný pro jakéhokoliv cyklistu, bez rozdílu věku a zkušeností. Ať už jezdí na horském kole, nebo na silničním a tak není nutné složitě zjišťovat, jaká část vašemu cyklistovi chybí.

Poukaz

Vadí, že nemám kolo od výrobce Specialized?

Vůbec ne! Mnoho lidí si sice myslí, že metoda BG Fit byla vyvinuta pouze pro kola od výrobce Specialized, ale měření a nastavení posedu touto metodou můžeme provést na jakémkoliv kole od všech výrobců. Nezáleží tedy na tom, kde jste kolo koupili a kdo jej vyrobil.