Pružinový tlumič na enduro?


Už před časem jsme se rozhodli přestavět klasický Cane Creek Double Barrel Coil na použití s páčkou Climb Switch. Proč? Žádný tlumič neposkytuje takovou počáteční citlivost a progresivitu, jako pružinový Double Barrel. Jenže bez snadného ovládání nízko rychlostního útlumu může být tlumič přítěží při výjezdech.

CCDBCS

Climb Switch je systém na tlumičích Cane Creek - pouhým otočením páčky změníte nastavení nízko rychlostní komprese a eliminujete tak pohupování zadní stavby při šlapání. Tento systém ale nebýval součástí pružinových tlumičů Cane Creek. 

Nyní Cane Creek představuje první sériově vyrobený pružinový tlumič pro enduro použití. Jeho hmotnost je 484 gramů a zatím je nutné používat standardní sjezdové pružiny. Cane Creek ale již pracuje na vývoji odlehčené pružiny speciálně pro enduro.

My jsme tlumič poprvé vyzkoušeli na kole Trek Slash, jehož přepákování už samo o sobě poskytuje velmi citlivý chod a zároveň minimalizuje pohupování při šlapání. S pružinovým tlumičem je kolo neuvěřitelně stabilní a citlivé. Zadní kolo je neustále v kontaktu s terénem a při jízdě velkou rychlostí přes nerovnosti vůbec neodskakuje. I při tvrdých dopadech a průjezdech místy, kde na jezdce působí vysoké přetížení zůstával tlumič progresivní a komfortně tak absorboval nárazy, které by jinak velmi narušovaly plynulou jízdu. Otočením páky Climb Switch se tlumič umravní a při šlapání do kopce se téměř nehoupe. Ve srovnání se vzduchovou verzí CCDB Air CS není po zapnutí Climb Switch tak tvrdý a je samozřejmě i o něco těžší, ale tady jde hlavně o jízdu z kopce!

Kompatibilitu s Vaším rámem si můžete ověřit v aplikaci firmy Cane Creek, Shock fit finder. Prodejci Cane Creek totiž už přijímají objednávky!