x

Servis a e-shop jsou v provozu bez omezení. Zboží vám rádi a rychle připravíme i pro osobní odběr.

Zobrazit kategorie
Výrobce: Easton

Představec Easton EA50 31,8mm 100mm 6°

590 Kč
1 090 Kč (sleva -46% ) Ušetříte: 500 Kč
Nákupem získáte 17 bodů do věrnostního programu.
skladem
Předpokládané dodání: v úterý 19.01. u vás
Osobní odběr: ihned
- +

Popis produktu

Představec Easton EA50 - silnice / MTB

hmotnost 175 g (120 mm)
délka 70 / 80 / 90 / 100 / 110 / 120 / 130 mm
průměr 31,8 mm
úhel +/- 6°, 20°
materiál Easton EA50 Aluminium
technologie - DST™ rozložení tlaku objímky, Top-Lock™ spojení objímky s představcem, konstrukce TaperWall™, 3D kovaný

TAPERWALL™ TECHNOLOGY

Easton neustále zdokonaluje vlastní patentovanou technologii zpracování slitin hliníku za studena TaperWall™. Počítačově vytvořené analýzy umožňují použít několikero zeslabování v jedné trubce. Stěna může být zesílena či ztenčena kdekoli po celé délce trubky s neuvěřitelnou přesností. Výsledkem jsou trubky, které nikde nekumulují tlaky. Pevnost, hmotnost, odolnost a spolehlivost jsou spojeny do jednoho kompaktního celku.


TOP-LOCK™ TECHNOLOGY

Rozměrově přesné spojení řídítek a představce je stěžejní. Klasické představce se dvěma šrouby a dokonce i představce se čtyřmi šrouby stále dovolují působení sil na šrouby objímky a mohou způsobit jejich deformaci nebo únavu materiálu. Inženýři firmy Easton ve spolupráci s techniky z testovacích laboratoří došli k závěru, že zafixováním předního dílu objímky lze ještě před dotažením spodních šroubů dosáhnout lepšího rozložení sil v místě styku představce a řídítek a minimalizovat tak zatížení šroubů. Technologie Top-Lock™ významně zvyšuje tuhost a pevnost kompletu.

DST™ – DISTRIBUTED STRESS TECHNOLOGY

Easton vyrábí představce i řídítka, a tak se technici značky soustředili na co nejlepší spojení obou komponentů do jednoho systému. Design představce ve skutečnosti přímo ovlivňuje životnost a výkon řídítek. Při vývoji představců mají technici na paměti interakci s lehkými řídítky Easton. Díky lepšímu rozložení tlaků objímky na tělo řídítek se prakticky podaří omezit místa s bodovým tlakem, která bývají původcem poškození řídítek.

EASTON

Historie značky Easton se začala psát již v roce 1922. Když o osm let později její zakladatel James Doug Easton představil první hliníkové šípy na světě, patřil tento kov mezi nejdražší známé materiály. Díky výzkumu slitin hliníku se Easton stal leaderem v tomto relativně novém vědeckém odvětví.

Rok 1967 předčil všechna očekávání – firma se stává dodavatelem speciálních trubek pro letecký průmysl a vyrábí tepelný ochranný plášť, který je užit k zakrytí seismometru při prvním přistání lunárního modulu programu Apollo na Měsíci.

V roce 1981 uvádí značka na trh první hliníkovou hokejku, jejíž funkčnost byla prověřena i hráči NHL. V této době se začíná věnovat materiálovému spojení hliníku a karbonu, prozatím ve výrobě šípů. Easton rozšiřuje spektrum svého působení – zahajuje výrobu trubek pro stavbu rámů jízdních kol, ale i pro výrobu stožárů malých plachetnic.

Význam značky ve sportovním odvětví stále roste – v roce 1990 podepisuje hokejový hráč Wayne Gretzky sedmiletou smlouvu o spolupráci. Letní olympijské hry 1996 v Atlantě přinesly Eastonu několik zlatých medailí – mimo jiné díky bikerovi Bartu Brentjensovi.

Koncem druhého tisíciletí se dostávají cyklistické komponenty Easton do běžného maloobchodního prodeje. Rok 2004 přináší do cyklistiky a hokeje nejnovější karbonovou technologii společnosti – Carbon Nanotube Technology (CNT).

V současnosti je značka Easton světovým leaderem ve výzkumu vlastností slitin hliníku a věnuje se i technologiím zpracování karbonu, což jsou dva základní materiály používané v cyklistice. Zatímco duralové komponenty této značky udávají standardy pro ostatní výrobce, trubky Easton používané při stavbě rámů jsou světově hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě.


Podobné produkty


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.